BMW i5 Touring eDrive40: laadtijd en bereik
Alle laadtijden, kosten en het echte bereik van de BMW i5 Touring eDrive40 — berekend uit de fabrieksopgaven: 81 kWh netto, 560 km WLTP, 11 kW AC en 205 kW DC.
Wie een BMW i5 Touring eDrive40 rijdt of overweegt, wil twee dingen weten: wat is het echte bereik en hoe lang sta je aan de paal? Deze datapagina beantwoordt dat met cijfers: 81 kWh netto accu, 560 km WLTP, AC-laden tot 11 kW en DC-snelladen tot 205 kW.
Alle afgeleide waarden op deze pagina zijn berekend uit de fabrieksopgaven (peildatum 2026) met de vuistregels uit onze gids laadtijd berekenen. De werkelijkheid wijkt af door temperatuur, rijstijl en laadcurve — zie ook laadverlies en rendement.
Specificaties van de BMW i5 Touring eDrive40
| Kenmerk | Waarde |
|---|---|
| Bruikbare accucapaciteit | 81 kWh |
| WLTP-bereik (fabrieksopgave) | 560 km |
| Verbruik (berekend uit WLTP) | 14,5 kWh/100 km |
| Max. AC-laadvermogen | 11 kW |
| Max. DC-snellaadvermogen (piek) | 205 kW |
| Aandrijving | RWD |
| Carrosserie/segment | stationwagon |
| Op de markt sinds (modeljaar) | 2024 |
| Vehicle-to-load (V2L) | nee |
Laadtijden: van stopcontact tot snellader
De AC-tijden hieronder zijn volledig laden (0-100%) inclusief zo'n 10% laadverlies; de snellaadtijd is de gebruikelijke 10-80%-beurt. Voor de BMW i5 Touring eDrive40 (81 kWh netto) komt dat op het volgende neer:
| Laadpunt | Effectief vermogen | Laadtijd (indicatief) |
|---|---|---|
| Stopcontact (noodoplossing) | 2,3 kW | 39 u 10 |
| 1-fase thuislader | 3,7 kW | 24 u 20 |
| Thuis/publiek 1-fase 7,4 kW | 7,4 kW | 12 u 10 |
| Publieke laadpaal 11 kW | 11 kW | 8 u 10 |
| Publieke laadpaal 22 kW | 11 kW | 8 u 10 |
| DC-snellader (10-80%) | tot 205 kW | ± 27 min |
Dankzij het hoge piekvermogen van 205 kW behoort deze auto tot de snelste laders op de markt; een koffiestop is vaak al genoeg voor honderden kilometers extra. Aan de snellader komt er per kwartier grofweg 220 km bereik bij. Meer achtergrond over piekvermogen en laadcurves lees je in onze snellaadgids.
Wat kost laden met deze accu?
Met een verbruik van 14,5 kWh/100 km (berekend uit de WLTP-opgave) betaal je bij de indicatieve 2026-tarieven het volgende. Thuis laden is vrijwel altijd het goedkoopst — zie de actuele laadtarieven en laadkosten berekenen.
| Laadplek | Volle accu (0-100%) | Per 100 km |
|---|---|---|
| Thuis (€ 0,28/kWh) | € 22,68 | € 4,05 |
| Publieke paal (€ 0,45/kWh) | € 36,45 | € 6,51 |
| Snellader (€ 0,69/kWh) | € 55,89 | € 9,98 |
Het berekende verbruik van 14,5 kWh/100 km is gemiddeld voor deze klasse. Wie op een dynamisch contract slim laadt, drukt de kosten per 100 km nog verder.
Praktijkbereik: zomer, snelweg en winter
| Situatie | Indicatief bereik |
|---|---|
| WLTP (officieel) | 560 km |
| Gemengd gebruik (±82%) | ± 459 km |
| Winter, korte ritten (±75%) | ± 420 km |
| Snelweg 130 km/u (±68%) | ± 381 km |
De percentages zijn vuistregels uit onze gids winterbereik: kou, snelheid en verwarming drukken het bereik. Reken voor lange winterse snelwegritten met de BMW i5 Touring eDrive40 dus eerder op zo'n 336 km per acculading dan op de officiële 560 km.
Vergelijk de BMW i5 Touring eDrive40 met alternatieven
Deze modellen zitten qua bereik in dezelfde orde van grootte. Elke vergelijking zet accu, laadsnelheid, bereik en kosten naast elkaar:
- Tesla Model 3 Performance vs BMW i5 Touring eDrive40
- BYD Tang vs BMW i5 Touring eDrive40
- Cadillac Lyriq vs BMW i5 Touring eDrive40
- Kia EV5 81 kWh vs BMW i5 Touring eDrive40
- Nissan Ariya 87 kWh vs BMW i5 Touring eDrive40
- Tesla Model Y Long Range AWD vs BMW i5 Touring eDrive40
- Mercedes-Benz EQB 250+ vs BMW i5 Touring eDrive40
- Audi Q4 e-tron 45 vs BMW i5 Touring eDrive40
- Volvo EX40 Twin Motor vs BMW i5 Touring eDrive40
- Tesla Model X Plaid vs BMW i5 Touring eDrive40
- Polestar 2 Standard Range Single Motor vs BMW i5 Touring eDrive40
- Cupra Born 77 kWh vs BMW i5 Touring eDrive40
- Skoda Enyaq RS vs BMW i5 Touring eDrive40
- Volkswagen ID.4 Pro 77 kWh vs BMW i5 Touring eDrive40
- Mazda 6e Long Range vs BMW i5 Touring eDrive40
- Volkswagen ID.5 Pro vs BMW i5 Touring eDrive40
- Volkswagen ID.3 Pro S 77 kWh vs BMW i5 Touring eDrive40
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Mercedes-Benz EQA 250+
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Skoda Enyaq 85
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Audi Q4 Sportback e-tron 45
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Kia EV9 RWD
- BMW i5 Touring eDrive40 vs BMW iX M60
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Ford Explorer Extended Range AWD
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Cupra Tavascan Endurance
- BMW i5 Touring eDrive40 vs BYD Seal RWD
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Cupra Born VZ
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Skoda Enyaq Coupé 85
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Xpeng G6 Long Range
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Volvo EX40 Single Motor Extended Range
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Tesla Model X Dual Motor
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Audi SQ6 e-tron
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Skoda Elroq 85
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Volvo EC40 Single Motor Extended Range
- BMW i5 Touring eDrive40 vs Audi Q8 e-tron 55
Meer weten? Lees ook onze gidsen over laadtijd berekenen, snelladen, een laadpas kiezen, een laadpaal installeren.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Hoe lang duurt snelladen met de BMW i5 Touring eDrive40?
Een 10-80%-snellaadbeurt duurt indicatief zo'n 27 minuten. De auto haalt een piek van 205 kW, maar het gemiddelde over de hele beurt ligt lager omdat het vermogen boven de ±60-70% acculading terugloopt.
Wat kost een volle accu bij de BMW i5 Touring eDrive40?
Thuis (€ 0,28 per kWh) kost 0-100% laden ongeveer € 22,68; aan een publieke paal (€ 0,45) circa € 36,45 en aan de snellader (€ 0,69) rond € 55,89. Tarieven zijn indicatief voor 2026.
Hoe ver komt de BMW i5 Touring eDrive40 in de winter?
Reken bij korte winterritten op zo'n 420 km (±75% van WLTP) en op de winterse snelweg eerder op 336 km. Voorverwarmen aan de laadkabel en een lagere snelheid schelen merkbaar.
Kan de BMW i5 Touring eDrive40 aan elke laadpaal laden?
Ja: AC-laden gaat via de standaard Type 2-stekker (tot 11 kW bij deze auto) en DC-snelladen via CCS. Je hebt wel een laadpas nodig voor vrijwel alle publieke palen.