BMW i5 Touring vs BMW iX
BMW i5 Touring eDrive40 of BMW iX M60: op papier 560 en 566 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BMW i5 Touring eDrive40 (stationwagon, 2024) en de BMW iX M60 (grote SUV, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BMW i5 Touring eDrive40 | BMW iX M60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 81 kWh | 105 kWh |
| WLTP-bereik | 560 km | 566 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 205 kW | 195 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 220 km | ± 163 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,05 | € 5,19 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX M60 voor: 566 versus 560 km, oftewel 6 km (zo'n 1%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i5 Touring eDrive40: 26,8 tegenover 36,5 minuten — een verschil van 9,7 minuten (±27%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BMW i5 Touring eDrive40 zo'n 220 km bij en bij de BMW iX M60 ongeveer 163 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de BMW i5 Touring eDrive40 beter met 14,5 tegen 18,6 kWh/100 km — 4,1 kWh/100 km ofwel ±22% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 171,65 verschil.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW i5 Touring eDrive40 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX M60 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 Touring eDrive40 en BMW iX M60.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BMW i5 Touring eDrive40 of de BMW iX M60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 Touring eDrive40 indicatief ±27 minuten en bij de BMW iX M60 ±36 minuten (piek 205 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i5 Touring en de BMW iX?
Volgens de WLTP-opgave 560 km tegenover 566 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer € 4,05 en met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.