EV-database

BMW i5 Touring vs BYD Seal

BMW i5 Touring eDrive40 of BYD Seal RWD: op papier 560 en 570 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de BMW i5 Touring eDrive40 (stationwagon, 2024) naast de BYD Seal RWD (sedan, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 Touring eDrive40BYD Seal RWD
Bruikbare accu81 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik560 km570 km
Verbruik (berekend)14,5 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 220 km± 161 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 4,05
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BYD Seal RWD beter met 570 tegen 560 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de BMW i5 Touring eDrive40 voor: 26,8 versus 37,3 minuten, oftewel 10,5 minuten (zo'n 28%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±220 km (bij de BMW i5 Touring eDrive40) tegenover ±161 km (bij de BYD Seal RWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de BMW i5 Touring eDrive40 beter met 14,5 tegen 14,5 kWh/100 km — 0 kWh/100 km ofwel ±0% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 0,39 verschil.

Alleen de BYD Seal RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW i5 Touring eDrive40 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 Touring eDrive40 en BYD Seal RWD.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 Touring eDrive40 of de BYD Seal RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 Touring eDrive40 indicatief ±27 minuten en bij de BYD Seal RWD ±37 minuten (piek 205 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BMW i5 Touring eDrive40 haalt 560 km WLTP, de BYD Seal RWD 570 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer € 4,05 en met de BYD Seal RWD ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 81 kWh over 560 km voor de BMW i5 Touring eDrive40, 82,5 kWh over 570 km voor de BYD Seal RWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.