EV-database

BMW i5 Touring vs Mercedes-Benz EQA

Met 560 en 560 km WLTP-bereik liggen de BMW i5 Touring eDrive40 en de Mercedes-Benz EQA 250+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de BMW i5 Touring eDrive40 (stationwagon, 2024) en de Mercedes-Benz EQA 250+ (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 Touring eDrive40Mercedes-Benz EQA 250+
Bruikbare accu81 kWh70,5 kWh
WLTP-bereik560 km560 km
Verbruik (berekend)14,5 kWh/100 km12,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 48 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 220 km± 123 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 3,53
AandrijvingRWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 560 km.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i5 Touring eDrive40: 26,8 tegenover 47,8 minuten — een verschil van 21 minuten (±44%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±220 km (bij de BMW i5 Touring eDrive40) tegenover ±123 km (bij de Mercedes-Benz EQA 250+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQA 250+ beter met 12,6 tegen 14,5 kWh/100 km — 1,9 kWh/100 km ofwel ±13% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 78,75.

Conclusie

Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: BMW i5 Touring eDrive40 en Mercedes-Benz EQA 250+.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 Touring eDrive40 of de Mercedes-Benz EQA 250+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 Touring eDrive40 indicatief ±27 minuten en bij de Mercedes-Benz EQA 250+ ±48 minuten (piek 205 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i5 Touring en de Mercedes-Benz EQA?

Volgens de WLTP-opgave 560 km tegenover 560 km — een verschil van 0 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer € 4,05 en met de Mercedes-Benz EQA 250+ ongeveer € 3,53, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.