EV-database

BMW i5 Touring vs Cupra Tavascan

Met 560 en 568 km WLTP-bereik liggen de BMW i5 Touring eDrive40 en de Cupra Tavascan Endurance in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de BMW i5 Touring eDrive40 (stationwagon, 2024) naast de Cupra Tavascan Endurance (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBMW i5 Touring eDrive40Cupra Tavascan Endurance
Bruikbare accu81 kWh77 kWh
WLTP-bereik560 km568 km
Verbruik (berekend)14,5 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)205 kW135 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 39 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 220 km± 154 km
Thuisladen per 100 km€ 4,05€ 3,80
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Cupra Tavascan Endurance voor: 568 versus 560 km, oftewel 8 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i5 Touring eDrive40: 26,8 tegenover 38,6 minuten — een verschil van 11,9 minuten (±31%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±220 km (bij de BMW i5 Touring eDrive40) tegenover ±154 km (bij de Cupra Tavascan Endurance) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Cupra Tavascan Endurance aan het langste eind met 13,6 om 14,5 kWh/100 km; dat scheelt 0,9 kWh/100 km, ruwweg 6%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 38,13.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Cupra Tavascan Endurance als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BMW i5 Touring eDrive40 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BMW i5 Touring eDrive40 en Cupra Tavascan Endurance.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BMW i5 Touring eDrive40 of de Cupra Tavascan Endurance?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BMW i5 Touring eDrive40 indicatief ±27 minuten en bij de Cupra Tavascan Endurance ±39 minuten (piek 205 vs 135 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BMW i5 Touring en de Cupra Tavascan?

Volgens de WLTP-opgave 560 km tegenover 568 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer € 4,05 en met de Cupra Tavascan Endurance ongeveer € 3,80, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BMW i5 Touring en Cupra Tavascan?

De 205- en 135-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±39 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.