EV-database

Tesla Model 3 vs BMW i5 Touring

De Tesla Model 3 Performance en de BMW i5 Touring eDrive40 zitten qua bereik dicht bij elkaar (528 vs 560 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Tesla Model 3 Performance (sedan, 2024) en de BMW i5 Touring eDrive40 (stationwagon, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkTesla Model 3 PerformanceBMW i5 Touring eDrive40
Bruikbare accu75 kWh81 kWh
WLTP-bereik528 km560 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)250 kW205 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 20 min± 27 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 273 km± 220 km
Thuisladen per 100 km€ 3,98€ 4,05
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW i5 Touring eDrive40 voor: 560 versus 528 km, oftewel 32 km (zo'n 6%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Tesla Model 3 Performance beter met 20,3 tegen 26,8 minuten — 6,4 minuten ofwel ±24% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Tesla Model 3 Performance zo'n 273 km bij en bij de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Tesla Model 3 Performance beter met 14,2 tegen 14,5 kWh/100 km — 0,3 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 10,91.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Tesla Model 3 Performance er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW i5 Touring eDrive40 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Tesla Model 3 Performance en BMW i5 Touring eDrive40.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Tesla Model 3 Performance of de BMW i5 Touring eDrive40?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Tesla Model 3 Performance indicatief ±20 minuten en bij de BMW i5 Touring eDrive40 ±27 minuten (piek 250 vs 205 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Tesla Model 3 en de BMW i5 Touring?

Volgens de WLTP-opgave 528 km tegenover 560 km — een verschil van 32 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Tesla Model 3 Performance ongeveer € 3,98 en met de BMW i5 Touring eDrive40 ongeveer € 4,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 528 km voor de Tesla Model 3 Performance, 81 kWh over 560 km voor de BMW i5 Touring eDrive40. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.