BYD Seal U Comfort: laadtijd en bereik
Alle laadtijden, kosten en het echte bereik van de BYD Seal U Comfort — berekend uit de fabrieksopgaven: 71,8 kWh netto, 420 km WLTP, 11 kW AC en 115 kW DC.
De BYD Seal U Comfort is een voorwiel-aangedreven middelgrote SUV met een bruikbare accu van 71,8 kWh en een officieel WLTP-bereik van 420 km. In deze laadgids rekenen we uit wat dat in de praktijk betekent: hoe lang je laadt aan een gewone laadpaal en aan de snellader, wat een volle accu kost en hoeveel bereik er in de winter overblijft.
Alle afgeleide waarden op deze pagina zijn berekend uit de fabrieksopgaven (peildatum 2026) met de vuistregels uit onze gids laadtijd berekenen. De werkelijkheid wijkt af door temperatuur, rijstijl en laadcurve — zie ook laadverlies en rendement.
Specificaties van de BYD Seal U Comfort
| Kenmerk | Waarde |
|---|---|
| Bruikbare accucapaciteit | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik (fabrieksopgave) | 420 km |
| Verbruik (berekend uit WLTP) | 17,1 kWh/100 km |
| Max. AC-laadvermogen | 11 kW |
| Max. DC-snellaadvermogen (piek) | 115 kW |
| Aandrijving | FWD |
| Carrosserie/segment | middelgrote SUV |
| Op de markt sinds (modeljaar) | 2024 |
| Vehicle-to-load (V2L) | ja |
Laadtijden: van stopcontact tot snellader
De AC-tijden hieronder zijn volledig laden (0-100%) inclusief zo'n 10% laadverlies; de snellaadtijd is de gebruikelijke 10-80%-beurt. Voor de BYD Seal U Comfort (71,8 kWh netto) komt dat op het volgende neer:
| Laadpunt | Effectief vermogen | Laadtijd (indicatief) |
|---|---|---|
| Stopcontact (noodoplossing) | 2,3 kW | 34 u 40 |
| 1-fase thuislader | 3,7 kW | 21 u 35 |
| Thuis/publiek 1-fase 7,4 kW | 7,4 kW | 10 u 45 |
| Publieke laadpaal 11 kW | 11 kW | 7 u 15 |
| Publieke laadpaal 22 kW | 11 kW | 7 u 15 |
| DC-snellader (10-80%) | tot 115 kW | ± 42 min |
Het snellaadvermogen van 115 kW is naar de maatstaf van 2026 bescheiden; voor woon-werkverkeer met thuisladen merk je daar weinig van, op vakantieritten wel. Aan de snellader komt er per kwartier grofweg 104 km bereik bij. Meer achtergrond over piekvermogen en laadcurves lees je in onze snellaadgids.
Wat kost laden met deze accu?
Met een verbruik van 17,1 kWh/100 km (berekend uit de WLTP-opgave) betaal je bij de indicatieve 2026-tarieven het volgende. Thuis laden is vrijwel altijd het goedkoopst — zie de actuele laadtarieven en laadkosten berekenen.
| Laadplek | Volle accu (0-100%) | Per 100 km |
|---|---|---|
| Thuis (€ 0,28/kWh) | € 20,10 | € 4,79 |
| Publieke paal (€ 0,45/kWh) | € 32,31 | € 7,69 |
| Snellader (€ 0,69/kWh) | € 49,54 | € 11,80 |
Het berekende verbruik van 17,1 kWh/100 km is gemiddeld voor deze klasse. Wie op een dynamisch contract slim laadt, drukt de kosten per 100 km nog verder.
Praktijkbereik: zomer, snelweg en winter
| Situatie | Indicatief bereik |
|---|---|
| WLTP (officieel) | 420 km |
| Gemengd gebruik (±82%) | ± 344 km |
| Winter, korte ritten (±75%) | ± 315 km |
| Snelweg 130 km/u (±68%) | ± 286 km |
De percentages zijn vuistregels uit onze gids winterbereik: kou, snelheid en verwarming drukken het bereik. Reken voor lange winterse snelwegritten met de BYD Seal U Comfort dus eerder op zo'n 252 km per acculading dan op de officiële 420 km.
Vergelijk de BYD Seal U Comfort met alternatieven
Deze modellen zitten qua bereik in dezelfde orde van grootte. Elke vergelijking zet accu, laadsnelheid, bereik en kosten naast elkaar:
- Nissan Ariya 63 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Skoda Elroq 60 vs BYD Seal U Comfort
- Opel Corsa Electric 54 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Mini Aceman SE vs BYD Seal U Comfort
- Nio EL6 75 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Opel Mokka Electric 54 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Peugeot e-2008 54 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Fiat 600e vs BYD Seal U Comfort
- Renault 4 E-Tech 52 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Alfa Romeo Junior Elettrica vs BYD Seal U Comfort
- Renault 5 E-Tech 52 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Honda e:Ny1 vs BYD Seal U Comfort
- Peugeot e-308 vs BYD Seal U Comfort
- Skoda Enyaq 60 vs BYD Seal U Comfort
- Citroën ë-C4 54 kWh vs BYD Seal U Comfort
- Opel Astra Electric vs BYD Seal U Comfort
- BYD Atto 3 vs BYD Seal U Comfort
- BYD Seal U Comfort vs Cupra Born 58 kWh
- BYD Seal U Comfort vs GWM Ora 03 63 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Leapmotor C10
- BYD Seal U Comfort vs Smart #1 Pro+
- BYD Seal U Comfort vs Mercedes-Benz EQB 350 4MATIC
- BYD Seal U Comfort vs Volkswagen ID. Buzz Pro 77 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Kia EV6 GT
- BYD Seal U Comfort vs BMW iX xDrive40
- BYD Seal U Comfort vs Citroën ë-C4 X 54 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Volkswagen ID.3 Pro 58 kWh
- BYD Seal U Comfort vs BYD Dolphin 60,4 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Hyundai Ioniq 6 53 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Omoda E5
- BYD Seal U Comfort vs Renault Scenic E-Tech Standard Range
- BYD Seal U Comfort vs Mini Countryman SE ALL4
- BYD Seal U Comfort vs Peugeot e-208 54 kWh
- BYD Seal U Comfort vs Smart #3 Pro+
Meer weten? Lees ook onze gidsen over laadtijd berekenen, snelladen, een laadpas kiezen, een laadpaal installeren.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Hoe lang duurt snelladen met de BYD Seal U Comfort?
Een 10-80%-snellaadbeurt duurt indicatief zo'n 42 minuten. De auto haalt een piek van 115 kW, maar het gemiddelde over de hele beurt ligt lager omdat het vermogen boven de ±60-70% acculading terugloopt.
Wat kost een volle accu bij de BYD Seal U Comfort?
Thuis (€ 0,28 per kWh) kost 0-100% laden ongeveer € 20,10; aan een publieke paal (€ 0,45) circa € 32,31 en aan de snellader (€ 0,69) rond € 49,54. Tarieven zijn indicatief voor 2026.
Hoe ver komt de BYD Seal U Comfort in de winter?
Reken bij korte winterritten op zo'n 315 km (±75% van WLTP) en op de winterse snelweg eerder op 252 km. Voorverwarmen aan de laadkabel en een lagere snelheid schelen merkbaar.
Kan de BYD Seal U Comfort aan elke laadpaal laden?
Ja: AC-laden gaat via de standaard Type 2-stekker (tot 11 kW bij deze auto) en DC-snelladen via CCS. Je hebt wel een laadpas nodig voor vrijwel alle publieke palen.