Alfa Romeo Junior vs BYD Seal U
Met 410 en 420 km WLTP-bereik liggen de Alfa Romeo Junior Elettrica en de BYD Seal U Comfort in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Alfa Romeo Junior Elettrica (compacte SUV, 2024) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Alfa Romeo Junior Elettrica | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 410 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 12,4 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,48 | € 4,79 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BYD Seal U Comfort beter met 420 tegen 410 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Alfa Romeo Junior Elettrica aan het langste eind met 34,5 om 42,3 minuten; dat scheelt 7,7 minuten, ruwweg 18%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de Alfa Romeo Junior Elettrica) tegenover ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Alfa Romeo Junior Elettrica aan het langste eind met 12,4 om 17,1 kWh/100 km; dat scheelt 4,7 kWh/100 km, ruwweg 27%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 195,56 verschil.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Alfa Romeo Junior Elettrica de meeste punten. Wie de BYD Seal U Comfort overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Alfa Romeo Junior Elettrica en BYD Seal U Comfort.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Alfa Romeo Junior Elettrica of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Alfa Romeo Junior Elettrica indicatief ±35 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Alfa Romeo Junior en de BYD Seal U?
Volgens de WLTP-opgave 410 km tegenover 420 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Alfa Romeo Junior Elettrica ongeveer € 3,48 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.