Nio EL6 vs BYD Seal U
De Nio EL6 75 kWh en de BYD Seal U Comfort zitten qua bereik dicht bij elkaar (406 vs 420 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio EL6 75 kWh | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 406 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 18,5 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 117 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,17 | € 4,79 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Seal U Comfort aan het langste eind met 420 om 406 km; dat scheelt 14 km, ruwweg 3%.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Nio EL6 75 kWh beter met 36,3 tegen 42,3 minuten — 6 minuten ofwel ±14% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio EL6 75 kWh zo'n 117 km bij en bij de BYD Seal U Comfort ongeveer 104 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de BYD Seal U Comfort voor: 17,1 versus 18,5 kWh/100 km, oftewel 1,4 kWh/100 km (zo'n 7%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 57,86 verschil.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BYD Seal U Comfort er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio EL6 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio EL6 75 kWh en BYD Seal U Comfort.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 140 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio EL6 75 kWh haalt 406 km WLTP, de BYD Seal U Comfort 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.