BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 6
De BYD Seal U Comfort en de Hyundai Ioniq 6 53 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 429 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) en de Hyundai Ioniq 6 53 kWh (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal U Comfort | Hyundai Ioniq 6 53 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71,8 kWh | 53 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 429 km |
| Verbruik (berekend) | 17,1 kWh/100 km | 12,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 175 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 42 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 104 km | ± 220 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,79 | € 3,46 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Hyundai Ioniq 6 53 kWh: 429 tegenover 420 km — een verschil van 9 km (±2%).
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Hyundai Ioniq 6 53 kWh aan het langste eind met 20,5 om 42,3 minuten; dat scheelt 21,8 minuten, ruwweg 51%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal U Comfort zo'n 104 km bij en bij de Hyundai Ioniq 6 53 kWh ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Hyundai Ioniq 6 53 kWh: 12,4 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 4,7 kWh/100 km (±28%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 199,12.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Hyundai Ioniq 6 53 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal U Comfort niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal U Comfort en Hyundai Ioniq 6 53 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Hyundai Ioniq 6 53 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Hyundai Ioniq 6 53 kWh ±21 minuten (piek 115 vs 175 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Hyundai Ioniq 6?
Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 429 km — een verschil van 9 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Hyundai Ioniq 6 53 kWh ongeveer € 3,46, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van BYD Seal U en Hyundai Ioniq 6?
De 115- en 175-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±42 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.