Skoda Elroq vs BYD Seal U
Met 403 en 420 km WLTP-bereik liggen de Skoda Elroq 60 en de BYD Seal U Comfort in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Skoda Elroq 60 (compacte SUV, 2025) naast de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Skoda Elroq 60 | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 59 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 403 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 14,6 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 165 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 24 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 175 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,10 | € 4,79 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de BYD Seal U Comfort voor: 420 versus 403 km, oftewel 17 km (zo'n 4%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Skoda Elroq 60 aan het langste eind met 24,2 om 42,3 minuten; dat scheelt 18,1 minuten, ruwweg 43%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±175 km (bij de Skoda Elroq 60) tegenover ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Skoda Elroq 60 beter met 14,6 tegen 17,1 kWh/100 km — 2,5 kWh/100 km ofwel ±14% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 103,11.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Skoda Elroq 60 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal U Comfort niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Skoda Elroq 60 en BYD Seal U Comfort.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Skoda Elroq 60 of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Elroq 60 indicatief ±24 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 165 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Skoda Elroq en de BYD Seal U?
Volgens de WLTP-opgave 403 km tegenover 420 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Elroq 60 ongeveer € 4,10 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Skoda Elroq en BYD Seal U?
De 165- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±24 en ±42 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.