EV-database

BYD Seal U vs Omoda E5

Met 420 en 430 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal U Comfort en de Omoda E5 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) en de Omoda E5 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal U ComfortOmoda E5
Bruikbare accu71,8 kWh61 kWh
WLTP-bereik420 km430 km
Verbruik (berekend)17,1 kWh/100 km14,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW9,9 kW
DC-snelladen (piek)115 kW80 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 42 min± 52 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 104 km± 87 km
Thuisladen per 100 km€ 4,79€ 3,97
AandrijvingFWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Omoda E5 voor: 430 versus 420 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BYD Seal U Comfort aan het langste eind met 42,3 om 51,7 minuten; dat scheelt 9,4 minuten, ruwweg 18%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal U Comfort zo'n 104 km bij en bij de Omoda E5 ongeveer 87 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Omoda E5 beter met 14,2 tegen 17,1 kWh/100 km — 2,9 kWh/100 km ofwel ±17% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 122,19.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de BYD Seal U Comfort met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Omoda E5 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal U Comfort niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal U Comfort en Omoda E5.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Omoda E5?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Omoda E5 ±52 minuten (piek 115 vs 80 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 9,9 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Omoda E5?

Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 430 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Omoda E5 ongeveer € 3,97, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.