BYD Seal U vs Mini Countryman
De BYD Seal U Comfort en de Mini Countryman SE ALL4 zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 433 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) naast de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal U Comfort | Mini Countryman SE ALL4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71,8 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 433 km |
| Verbruik (berekend) | 17,1 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 42 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 104 km | ± 135 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,79 | € 4,18 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mini Countryman SE ALL4 voor: 433 versus 420 km, oftewel 13 km (zo'n 3%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Countryman SE ALL4 aan het langste eind met 33,7 om 42,3 minuten; dat scheelt 8,6 minuten, ruwweg 20%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) tegenover ±135 km (bij de Mini Countryman SE ALL4) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Countryman SE ALL4 beter met 14,9 tegen 17,1 kWh/100 km — 2,2 kWh/100 km ofwel ±13% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 91,39.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mini Countryman SE ALL4 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal U Comfort niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal U Comfort en Mini Countryman SE ALL4.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Mini Countryman SE ALL4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Mini Countryman SE ALL4 ±34 minuten (piek 115 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Mini Countryman?
Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 433 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.