Skoda Enyaq vs BYD Seal U
Met 412 en 420 km WLTP-bereik liggen de Skoda Enyaq 60 en de BYD Seal U Comfort in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Skoda Enyaq 60 (middelgrote SUV, 2023) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Skoda Enyaq 60 | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 58 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 412 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 14,1 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 120 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,94 | € 4,79 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Seal U Comfort aan het langste eind met 420 om 412 km; dat scheelt 8 km, ruwweg 2%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Skoda Enyaq 60 voor: 32,7 versus 42,3 minuten, oftewel 9,6 minuten (zo'n 23%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Skoda Enyaq 60) tegenover ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Skoda Enyaq 60: 14,1 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 3 kWh/100 km (±18%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 126,74.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Skoda Enyaq 60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Skoda Enyaq 60 en BYD Seal U Comfort.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq 60 of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq 60 indicatief ±33 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 120 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Skoda Enyaq en de BYD Seal U?
Volgens de WLTP-opgave 412 km tegenover 420 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq 60 ongeveer € 3,94 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 58 kWh over 412 km voor de Skoda Enyaq 60, 71,8 kWh over 420 km voor de BYD Seal U Comfort. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.