BYD Seal U vs Smart #1
De BYD Seal U Comfort en de Smart #1 Pro+ zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 420 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) naast de Smart #1 Pro+ (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal U Comfort | Smart #1 Pro+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71,8 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 17,1 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 42 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 104 km | ± 158 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,79 | € 4,13 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 420 km.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Smart #1 Pro+ beter met 28 tegen 42,3 minuten — 14,3 minuten ofwel ±34% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) tegenover ±158 km (bij de Smart #1 Pro+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Smart #1 Pro+ beter met 14,8 tegen 17,1 kWh/100 km — 2,3 kWh/100 km ofwel ±14% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 98,00.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #1 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Smart #1 Pro+ de meeste punten. Wie de BYD Seal U Comfort overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: BYD Seal U Comfort en Smart #1 Pro+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Smart #1 Pro+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Smart #1 Pro+ ±28 minuten (piek 115 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de BYD Seal U Comfort haalt 420 km WLTP, de Smart #1 Pro+ 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Smart #1 Pro+ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 71,8 kWh over 420 km voor de BYD Seal U Comfort, 62 kWh over 420 km voor de Smart #1 Pro+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.