Mini Aceman vs BYD Seal U
De Mini Aceman SE en de BYD Seal U Comfort zitten qua bereik dicht bij elkaar (406 vs 420 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Mini Aceman SE (compacte SUV, 2024) naast de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Aceman SE | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 49,2 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 406 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 12,1 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 95 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 122 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,39 | € 4,79 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Seal U Comfort aan het langste eind met 420 om 406 km; dat scheelt 14 km, ruwweg 3%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mini Aceman SE: 35,1 tegenover 42,3 minuten — een verschil van 7,2 minuten (±17%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Aceman SE zo'n 122 km bij en bij de BYD Seal U Comfort ongeveer 104 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Aceman SE voor: 12,1 versus 17,1 kWh/100 km, oftewel 5 kWh/100 km (zo'n 29%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 209,03 verschil.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Mini Aceman SE de meeste punten. Wie de BYD Seal U Comfort overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mini Aceman SE en BYD Seal U Comfort.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Aceman SE of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Aceman SE indicatief ±35 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 95 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Aceman SE haalt 406 km WLTP, de BYD Seal U Comfort 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Aceman SE ongeveer € 3,39 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 49,2 kWh over 406 km voor de Mini Aceman SE, 71,8 kWh over 420 km voor de BYD Seal U Comfort. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.