EV-database

BYD Seal U vs Leapmotor C10

Met 420 en 420 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal U Comfort en de Leapmotor C10 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) naast de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal U ComfortLeapmotor C10
Bruikbare accu71,8 kWh69,9 kWh
WLTP-bereik420 km420 km
Verbruik (berekend)17,1 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)115 kW84 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 42 min± 56 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 104 km± 78 km
Thuisladen per 100 km€ 4,79€ 4,66
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 420 km.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BYD Seal U Comfort aan het langste eind met 42,3 om 56,4 minuten; dat scheelt 14,1 minuten, ruwweg 25%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) tegenover ±78 km (bij de Leapmotor C10) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Leapmotor C10: 16,6 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 19,00.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de BYD Seal U Comfort met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op deze laaddata houden de twee elkaar in evenwicht: elk wint op andere punten. Kies dan op prijs, ruimte en uitrusting. Bekijk de volledige laadgidsen: BYD Seal U Comfort en Leapmotor C10.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Leapmotor C10?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Leapmotor C10 ±56 minuten (piek 115 vs 84 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de BYD Seal U Comfort haalt 420 km WLTP, de Leapmotor C10 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 71,8 kWh over 420 km voor de BYD Seal U Comfort, 69,9 kWh over 420 km voor de Leapmotor C10. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.