BYD Seal U vs Smart #3
BYD Seal U Comfort of Smart #3 Pro+: op papier 420 en 435 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) naast de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal U Comfort | Smart #3 Pro+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71,8 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 435 km |
| Verbruik (berekend) | 17,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 42 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 104 km | ± 163 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,79 | € 3,99 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Smart #3 Pro+ voor: 435 versus 420 km, oftewel 15 km (zo'n 4%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 28 om 42,3 minuten; dat scheelt 14,3 minuten, ruwweg 34%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal U Comfort zo'n 104 km bij en bij de Smart #3 Pro+ ongeveer 163 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 14,3 om 17,1 kWh/100 km; dat scheelt 2,8 kWh/100 km, ruwweg 17%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 119,38.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #3 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Smart #3 Pro+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BYD Seal U Comfort en Smart #3 Pro+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Smart #3 Pro+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Smart #3 Pro+ ±28 minuten (piek 115 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Smart #3?
Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 435 km — een verschil van 15 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.