EV-database

Renault 4 E-Tech vs BYD Seal U

Met 409 en 420 km WLTP-bereik liggen de Renault 4 E-Tech 52 kWh en de BYD Seal U Comfort in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 4 E-Tech 52 kWhBYD Seal U Comfort
Bruikbare accu52 kWh71,8 kWh
WLTP-bereik409 km420 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km17,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW115 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 42 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 104 km
Thuisladen per 100 km€ 3,56€ 4,79
AandrijvingFWDFWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BYD Seal U Comfort voor: 420 versus 409 km, oftewel 11 km (zo'n 3%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 35,2 om 42,3 minuten; dat scheelt 7,1 minuten, ruwweg 17%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh zo'n 122 km bij en bij de BYD Seal U Comfort ongeveer 104 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault 4 E-Tech 52 kWh beter met 12,7 tegen 17,1 kWh/100 km — 4,4 kWh/100 km ofwel ±26% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 184,01.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault 4 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault 4 E-Tech 52 kWh en BYD Seal U Comfort.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 4 E-Tech 52 kWh of de BYD Seal U Comfort?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault 4 E-Tech 52 kWh haalt 409 km WLTP, de BYD Seal U Comfort 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Renault 4 E-Tech en BYD Seal U?

De 100- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±42 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.