EV-database

BYD Seal U vs Renault Scenic E-Tech

Met 420 en 430 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal U Comfort en de Renault Scenic E-Tech Standard Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) en de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkBYD Seal U ComfortRenault Scenic E-Tech Standard Range
Bruikbare accu71,8 kWh60 kWh
WLTP-bereik420 km430 km
Verbruik (berekend)17,1 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)115 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 42 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 104 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 4,79€ 3,91
AandrijvingFWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 430 tegen 420 km — 10 km ofwel ±2% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 31,3 tegen 42,3 minuten — 11 minuten ofwel ±26% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal U Comfort zo'n 104 km bij en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer 144 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Renault Scenic E-Tech Standard Range: 14 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 3,1 kWh/100 km (±18%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 131,95.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Scenic E-Tech Standard Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de BYD Seal U Comfort niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: BYD Seal U Comfort en Renault Scenic E-Tech Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Renault Scenic E-Tech Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ±31 minuten (piek 115 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Renault Scenic E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 430 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.