Nissan Ariya vs BYD Seal U
De Nissan Ariya 63 kWh en de BYD Seal U Comfort zitten qua bereik dicht bij elkaar (403 vs 420 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Nissan Ariya 63 kWh (middelgrote SUV, 2022) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nissan Ariya 63 kWh | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 63 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 403 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 15,6 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 33 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 129 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,38 | € 4,79 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BYD Seal U Comfort: 420 tegenover 403 km — een verschil van 17 km (±4%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Nissan Ariya 63 kWh voor: 32,8 versus 42,3 minuten, oftewel 9,5 minuten (zo'n 22%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya 63 kWh zo'n 129 km bij en bij de BYD Seal U Comfort ongeveer 104 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Nissan Ariya 63 kWh: 15,6 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 1,5 kWh/100 km (±9%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 61,42 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 63 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Nissan Ariya 63 kWh de meeste punten. Wie de BYD Seal U Comfort overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nissan Ariya 63 kWh en BYD Seal U Comfort.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nissan Ariya 63 kWh of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya 63 kWh indicatief ±33 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 130 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nissan Ariya en de BYD Seal U?
Volgens de WLTP-opgave 403 km tegenover 420 km — een verschil van 17 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer € 4,38 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nissan Ariya en BYD Seal U?
De 130- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±33 en ±42 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.