Peugeot e-308 vs BYD Seal U
Peugeot e-308 of BYD Seal U Comfort: op papier 412 en 420 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Peugeot e-308 (hatchback, 2023) naast de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Peugeot e-308 | BYD Seal U Comfort |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 51 kWh | 71,8 kWh |
| WLTP-bereik | 412 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 12,4 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 115 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 42 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 104 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,47 | € 4,79 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de BYD Seal U Comfort: 420 tegenover 412 km — een verschil van 8 km (±2%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Peugeot e-308: 34,5 tegenover 42,3 minuten — een verschil van 7,7 minuten (±18%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Peugeot e-308 zo'n 125 km bij en bij de BYD Seal U Comfort ongeveer 104 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Peugeot e-308 beter met 12,4 tegen 17,1 kWh/100 km — 4,7 kWh/100 km ofwel ±28% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 198,10 verschil.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Peugeot e-308 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Peugeot e-308 en BYD Seal U Comfort.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Peugeot e-308 of de BYD Seal U Comfort?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Peugeot e-308 indicatief ±35 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Peugeot e-308 en de BYD Seal U?
Volgens de WLTP-opgave 412 km tegenover 420 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Peugeot e-308 ongeveer € 3,47 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 51 kWh over 412 km voor de Peugeot e-308, 71,8 kWh over 420 km voor de BYD Seal U Comfort. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.