BYD Seal U vs Peugeot e-208
Met 420 en 433 km WLTP-bereik liggen de BYD Seal U Comfort en de Peugeot e-208 54 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) en de Peugeot e-208 54 kWh (compacte hatchback, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | BYD Seal U Comfort | Peugeot e-208 54 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 71,8 kWh | 48,1 kWh |
| WLTP-bereik | 420 km | 433 km |
| Verbruik (berekend) | 17,1 kWh/100 km | 11,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 42 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 104 km | ± 140 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,79 | € 3,11 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Peugeot e-208 54 kWh voor: 433 versus 420 km, oftewel 13 km (zo'n 3%) verschil.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Peugeot e-208 54 kWh beter met 32,6 tegen 42,3 minuten — 9,7 minuten ofwel ±23% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de BYD Seal U Comfort zo'n 104 km bij en bij de Peugeot e-208 54 kWh ongeveer 140 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Peugeot e-208 54 kWh: 11,1 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 6 kWh/100 km (±35%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 251,44.
Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Peugeot e-208 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: BYD Seal U Comfort en Peugeot e-208 54 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de BYD Seal U Comfort of de Peugeot e-208 54 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de BYD Seal U Comfort indicatief ±42 minuten en bij de Peugeot e-208 54 kWh ±33 minuten (piek 115 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de BYD Seal U en de Peugeot e-208?
Volgens de WLTP-opgave 420 km tegenover 433 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79 en met de Peugeot e-208 54 kWh ongeveer € 3,11, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.