EV-database

Renault 5 E-Tech vs BYD Seal U

Met 410 en 420 km WLTP-bereik liggen de Renault 5 E-Tech 52 kWh en de BYD Seal U Comfort in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Renault 5 E-Tech 52 kWh (compacte hatchback, 2024) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 5 E-Tech 52 kWhBYD Seal U Comfort
Bruikbare accu52 kWh71,8 kWh
WLTP-bereik410 km420 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km17,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW115 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 42 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 104 km
Thuisladen per 100 km€ 3,55€ 4,79
AandrijvingFWDFWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BYD Seal U Comfort voor: 420 versus 410 km, oftewel 10 km (zo'n 2%) verschil.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault 5 E-Tech 52 kWh voor: 35,2 versus 42,3 minuten, oftewel 7,1 minuten (zo'n 17%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh) tegenover ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Renault 5 E-Tech 52 kWh: 12,7 tegenover 17,1 kWh/100 km — een verschil van 4,4 kWh/100 km (±26%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 185,32.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault 5 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault 5 E-Tech 52 kWh en BYD Seal U Comfort.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 5 E-Tech 52 kWh of de BYD Seal U Comfort?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 5 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault 5 E-Tech en de BYD Seal U?

Volgens de WLTP-opgave 410 km tegenover 420 km — een verschil van 10 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 5 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,55 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Renault 5 E-Tech en BYD Seal U?

De 100- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±35 en ±42 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.