EV-database

Citroën ë-C4 vs BYD Seal U

De Citroën ë-C4 54 kWh en de BYD Seal U Comfort zitten qua bereik dicht bij elkaar (415 vs 420 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023) en de BYD Seal U Comfort (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkCitroën ë-C4 54 kWhBYD Seal U Comfort
Bruikbare accu48,1 kWh71,8 kWh
WLTP-bereik415 km420 km
Verbruik (berekend)11,6 kWh/100 km17,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW115 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 42 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 134 km± 104 km
Thuisladen per 100 km€ 3,25€ 4,79
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Seal U Comfort: 420 tegenover 415 km — een verschil van 5 km (±1%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 32,6 om 42,3 minuten; dat scheelt 9,7 minuten, ruwweg 23%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±134 km (bij de Citroën ë-C4 54 kWh) tegenover ±104 km (bij de BYD Seal U Comfort) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Citroën ë-C4 54 kWh beter met 11,6 tegen 17,1 kWh/100 km — 5,5 kWh/100 km ofwel ±32% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 231,20.

Alleen de BYD Seal U Comfort heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Citroën ë-C4 54 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Seal U Comfort kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Citroën ë-C4 54 kWh en BYD Seal U Comfort.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Citroën ë-C4 54 kWh of de BYD Seal U Comfort?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Citroën ë-C4 54 kWh indicatief ±33 minuten en bij de BYD Seal U Comfort ±42 minuten (piek 100 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Citroën ë-C4 54 kWh haalt 415 km WLTP, de BYD Seal U Comfort 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25 en met de BYD Seal U Comfort ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.