EV-database

Volvo EX30 vs MG MG4

Met 344 en 350 km WLTP-bereik liggen de Volvo EX30 Single Motor en de MG MG4 Standard 51 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Volvo EX30 Single Motor (compacte SUV, 2023) en de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolvo EX30 Single MotorMG MG4 Standard 51 kWh
Bruikbare accu49 kWh50,8 kWh
WLTP-bereik344 km350 km
Verbruik (berekend)14,2 kWh/100 km14,5 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)134 kW117 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 25 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 146 km± 125 km
Thuisladen per 100 km€ 3,99€ 4,06
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 350 versus 344 km, oftewel 6 km (zo'n 2%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Volvo EX30 Single Motor beter met 24,8 tegen 29,4 minuten — 4,6 minuten ofwel ±16% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volvo EX30 Single Motor zo'n 146 km bij en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer 125 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Volvo EX30 Single Motor beter met 14,2 tegen 14,5 kWh/100 km — 0,3 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 11,34 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Volvo EX30 Single Motor met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Volvo EX30 Single Motor de meeste punten. Wie de MG MG4 Standard 51 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volvo EX30 Single Motor en MG MG4 Standard 51 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Single Motor of de MG MG4 Standard 51 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Single Motor indicatief ±25 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 134 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volvo EX30 Single Motor haalt 344 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Single Motor ongeveer € 3,99 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 49 kWh over 344 km voor de Volvo EX30 Single Motor, 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.