Volvo EX30 vs Ford Puma Gen-E
Volvo EX30 Single Motor of Ford Puma Gen-E: op papier 344 en 376 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Volvo EX30 Single Motor (compacte SUV, 2023) naast de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Volvo EX30 Single Motor | Ford Puma Gen-E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 49 kWh | 43 kWh |
| WLTP-bereik | 344 km | 376 km |
| Verbruik (berekend) | 14,2 kWh/100 km | 11,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 134 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 25 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 146 km | ± 136 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,99 | € 3,20 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Ford Puma Gen-E voor: 376 versus 344 km, oftewel 32 km (zo'n 9%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volvo EX30 Single Motor aan het langste eind met 24,8 om 29,1 minuten; dat scheelt 4,4 minuten, ruwweg 15%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volvo EX30 Single Motor zo'n 146 km bij en bij de Ford Puma Gen-E ongeveer 136 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Ford Puma Gen-E: 11,4 tegenover 14,2 kWh/100 km — een verschil van 2,8 kWh/100 km (±20%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 117,94 verschil.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Ford Puma Gen-E er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volvo EX30 Single Motor kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volvo EX30 Single Motor en Ford Puma Gen-E.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Volvo EX30 Single Motor of de Ford Puma Gen-E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volvo EX30 Single Motor indicatief ±25 minuten en bij de Ford Puma Gen-E ±29 minuten (piek 134 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Volvo EX30 en de Ford Puma Gen-E?
Volgens de WLTP-opgave 344 km tegenover 376 km — een verschil van 32 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volvo EX30 Single Motor ongeveer € 3,99 en met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.