Volkswagen ID.4 vs MG MG4
Met 346 en 350 km WLTP-bereik liggen de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh en de MG MG4 Standard 51 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh | MG MG4 Standard 51 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 52 kWh | 50,8 kWh |
| WLTP-bereik | 346 km | 350 km |
| Verbruik (berekend) | 15 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 115 kW | 117 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 119 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,21 | € 4,06 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 350 tegen 346 km — 4 km ofwel ±1% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 29,4 tegenover 30,6 minuten — een verschil van 1,2 minuten (±4%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±119 km (bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh) tegenover ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 14,5 tegenover 15 kWh/100 km — een verschil van 0,5 kWh/100 km (±3%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 21,61.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Standard 51 kWh de meeste punten. Wie de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh en MG MG4 Standard 51 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh of de MG MG4 Standard 51 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh indicatief ±31 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 115 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh haalt 346 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh ongeveer € 4,21 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Volkswagen ID.4 en MG MG4?
De 115- en 117-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±29 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.