EV-database

Volkswagen ID.3 vs Renault 4 E-Tech

De Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh en de Renault 4 E-Tech 52 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (388 vs 409 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh (hatchback, 2024) naast de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkVolkswagen ID.3 Pure 52 kWhRenault 4 E-Tech 52 kWh
Bruikbare accu52 kWh52 kWh
WLTP-bereik388 km409 km
Verbruik (berekend)13,4 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)145 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 24 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 168 km± 122 km
Thuisladen per 100 km€ 3,75€ 3,56
AandrijvingRWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Renault 4 E-Tech 52 kWh: 409 tegenover 388 km — een verschil van 21 km (±5%).

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh aan het langste eind met 24,3 om 35,2 minuten; dat scheelt 10,9 minuten, ruwweg 31%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh zo'n 168 km bij en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Renault 4 E-Tech 52 kWh voor: 12,7 versus 13,4 kWh/100 km, oftewel 0,7 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 28,90 verschil.

Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault 4 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh en Renault 4 E-Tech 52 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh of de Renault 4 E-Tech 52 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh indicatief ±24 minuten en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ±35 minuten (piek 145 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh haalt 388 km WLTP, de Renault 4 E-Tech 52 kWh 409 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ongeveer € 3,75 en met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 388 km voor de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh, 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.