Subaru Solterra vs MG S5 EV
Subaru Solterra of MG S5 EV 64 kWh: op papier 465 en 480 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Subaru Solterra (middelgrote SUV, 2022) naast de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Subaru Solterra | MG S5 EV 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 465 km | 480 km |
| Verbruik (berekend) | 13,8 kWh/100 km | 12,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 139 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 169 km | ± 167 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,85 | € 3,62 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de MG S5 EV 64 kWh: 480 tegenover 465 km — een verschil van 15 km (±3%).
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Subaru Solterra: 28,9 tegenover 30,2 minuten — een verschil van 1,3 minuten (±4%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±169 km (bij de Subaru Solterra) tegenover ±167 km (bij de MG S5 EV 64 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 64 kWh voor: 12,9 versus 13,8 kWh/100 km, oftewel 0,8 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 35,56 verschil.
Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG S5 EV 64 kWh de meeste punten. Wie de Subaru Solterra overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Subaru Solterra en MG S5 EV 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Subaru Solterra of de MG S5 EV 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Subaru Solterra indicatief ±29 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 150 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Subaru Solterra haalt 465 km WLTP, de MG S5 EV 64 kWh 480 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Subaru Solterra ongeveer € 3,85 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.