Smart #3 vs Renault Megane E-Tech
Smart #3 Pro+ of Renault Megane E-Tech EV60: op papier 435 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Smart #3 Pro+ | Renault Megane E-Tech EV60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 62 kWh | 60 kWh |
| WLTP-bereik | 435 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,3 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 150 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 28 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 163 km | ± 151 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,99 | € 3,73 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 450 versus 435 km, oftewel 15 km (zo'n 3%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Smart #3 Pro+ voor: 28 versus 31,3 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 10%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Smart #3 Pro+ zo'n 163 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 13,3 versus 14,3 kWh/100 km, oftewel 0,9 kWh/100 km (zo'n 6%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 38,62 verschil.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de Smart #3 Pro+ overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Smart #3 Pro+ en Renault Megane E-Tech EV60.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Smart #3 Pro+ of de Renault Megane E-Tech EV60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #3 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Smart #3 Pro+ haalt 435 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.