EV-database

Smart #3 vs Lynk & Co 02

Met 435 en 445 km WLTP-bereik liggen de Smart #3 Pro+ en de Lynk & Co 02 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSmart #3 Pro+Lynk & Co 02
Bruikbare accu62 kWh66 kWh
WLTP-bereik435 km445 km
Verbruik (berekend)14,3 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW22 kW
DC-snelladen (piek)150 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 163 km± 157 km
Thuisladen per 100 km€ 3,99€ 4,15
AandrijvingRWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Lynk & Co 02 aan het langste eind met 445 om 435 km; dat scheelt 10 km, ruwweg 2%.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 28 om 29,8 minuten; dat scheelt 1,8 minuten, ruwweg 6%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±163 km (bij de Smart #3 Pro+) tegenover ±157 km (bij de Lynk & Co 02) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 14,3 om 14,8 kWh/100 km; dat scheelt 0,6 kWh/100 km, ruwweg 4%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 24,30.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Smart #3 Pro+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Lynk & Co 02 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Smart #3 Pro+ en Lynk & Co 02.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Smart #3 Pro+ of de Lynk & Co 02?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #3 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 150 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Smart #3 Pro+ haalt 435 km WLTP, de Lynk & Co 02 445 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 62 kWh over 435 km voor de Smart #3 Pro+, 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.