EV-database

Smart #1 vs Xpeng G6

Met 420 en 435 km WLTP-bereik liggen de Smart #1 Pro+ en de Xpeng G6 Standard Range in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Smart #1 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSmart #1 Pro+Xpeng G6 Standard Range
Bruikbare accu62 kWh66 kWh
WLTP-bereik420 km435 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW215 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 158 km± 220 km
Thuisladen per 100 km€ 4,13€ 4,25
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Xpeng G6 Standard Range voor: 435 versus 420 km, oftewel 15 km (zo'n 4%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Xpeng G6 Standard Range: 20,8 tegenover 28 minuten — een verschil van 7,2 minuten (±26%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Smart #1 Pro+ zo'n 158 km bij en bij de Xpeng G6 Standard Range ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Smart #1 Pro+ beter met 14,8 tegen 15,2 kWh/100 km — 0,4 kWh/100 km ofwel ±3% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 17,24.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #1 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Xpeng G6 Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Xpeng G6 Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Smart #1 Pro+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Smart #1 Pro+ en Xpeng G6 Standard Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Smart #1 Pro+ of de Xpeng G6 Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #1 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de Xpeng G6 Standard Range ±21 minuten (piek 150 vs 215 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Smart #1 Pro+ haalt 420 km WLTP, de Xpeng G6 Standard Range 435 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #1 Pro+ ongeveer € 4,13 en met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Smart #1 en Xpeng G6?

De 150- en 215-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±28 en ±21 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.