EV-database

Smart #1 vs Renault Scenic E-Tech

De Smart #1 Pro+ en de Renault Scenic E-Tech Standard Range zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 430 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Smart #1 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSmart #1 Pro+Renault Scenic E-Tech Standard Range
Bruikbare accu62 kWh60 kWh
WLTP-bereik420 km430 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW22 kW
DC-snelladen (piek)150 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 158 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 4,13€ 3,91
AandrijvingRWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Renault Scenic E-Tech Standard Range: 430 tegenover 420 km — een verschil van 10 km (±2%).

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Smart #1 Pro+: 28 tegenover 31,3 minuten — een verschil van 3,3 minuten (±10%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Smart #1 Pro+ zo'n 158 km bij en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer 144 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 14 tegen 14,8 kWh/100 km — 0,8 kWh/100 km ofwel ±5% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 33,95.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Scenic E-Tech Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Smart #1 Pro+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Smart #1 Pro+ en Renault Scenic E-Tech Standard Range.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Smart #1 Pro+ of de Renault Scenic E-Tech Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #1 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range ±31 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Smart #1 Pro+ haalt 420 km WLTP, de Renault Scenic E-Tech Standard Range 430 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #1 Pro+ ongeveer € 4,13 en met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Smart #1 en Renault Scenic E-Tech?

De 150- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±28 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.