EV-database

Smart #1 vs Mini Countryman

De Smart #1 Pro+ en de Mini Countryman SE ALL4 zitten qua bereik dicht bij elkaar (420 vs 433 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Smart #1 Pro+ (compacte SUV, 2023) en de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSmart #1 Pro+Mini Countryman SE ALL4
Bruikbare accu62 kWh64,6 kWh
WLTP-bereik420 km433 km
Verbruik (berekend)14,8 kWh/100 km14,9 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)150 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 28 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 158 km± 135 km
Thuisladen per 100 km€ 4,13€ 4,18
AandrijvingRWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman SE ALL4 beter met 433 tegen 420 km — 13 km ofwel ±3% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Smart #1 Pro+ beter met 28 tegen 33,7 minuten — 5,7 minuten ofwel ±17% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Smart #1 Pro+ zo'n 158 km bij en bij de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Smart #1 Pro+ aan het langste eind met 14,8 om 14,9 kWh/100 km; dat scheelt 0,2 kWh/100 km, ruwweg 1%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 6,61 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #1 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Smart #1 Pro+ als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mini Countryman SE ALL4 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Smart #1 Pro+ en Mini Countryman SE ALL4.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Smart #1 Pro+ of de Mini Countryman SE ALL4?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Smart #1 Pro+ indicatief ±28 minuten en bij de Mini Countryman SE ALL4 ±34 minuten (piek 150 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Smart #1 Pro+ haalt 420 km WLTP, de Mini Countryman SE ALL4 433 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Smart #1 Pro+ ongeveer € 4,13 en met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Smart #1 en Mini Countryman?

De 150- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±28 en ±34 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.