EV-database

Skoda Enyaq Coupé vs Hyundai Ioniq 6

Met 570 en 583 km WLTP-bereik liggen de Skoda Enyaq Coupé 85 en de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Skoda Enyaq Coupé 85 (middelgrote SUV, 2024) en de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkSkoda Enyaq Coupé 85Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD
Bruikbare accu77 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik570 km583 km
Verbruik (berekend)13,5 kWh/100 km13,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)175 kW235 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 201 km± 274 km
Thuisladen per 100 km€ 3,78€ 3,72
AandrijvingRWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD voor: 583 versus 570 km, oftewel 13 km (zo'n 2%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD beter met 22,3 tegen 29,8 minuten — 7,5 minuten ofwel ±25% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Skoda Enyaq Coupé 85 zo'n 201 km bij en bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD ongeveer 274 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD: 13,3 tegenover 13,5 kWh/100 km — een verschil van 0,2 kWh/100 km (±2%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 9,77.

Alleen de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Skoda Enyaq Coupé 85 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Skoda Enyaq Coupé 85 en Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Skoda Enyaq Coupé 85 of de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Skoda Enyaq Coupé 85 indicatief ±30 minuten en bij de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 175 vs 235 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Skoda Enyaq Coupé en de Hyundai Ioniq 6?

Volgens de WLTP-opgave 570 km tegenover 583 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Skoda Enyaq Coupé 85 ongeveer € 3,78 en met de Hyundai Ioniq 6 77 kWh AWD ongeveer € 3,72, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.