EV-database

Renault Scenic E-Tech vs Xpeng G6

Renault Scenic E-Tech Standard Range of Xpeng G6 Standard Range: op papier 430 en 435 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de Xpeng G6 Standard Range (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Scenic E-Tech Standard RangeXpeng G6 Standard Range
Bruikbare accu60 kWh66 kWh
WLTP-bereik430 km435 km
Verbruik (berekend)14 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW215 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 21 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 144 km± 220 km
Thuisladen per 100 km€ 3,91€ 4,25
AandrijvingFWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Xpeng G6 Standard Range voor: 435 versus 430 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Xpeng G6 Standard Range beter met 20,8 tegen 31,3 minuten — 10,5 minuten ofwel ±33% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range zo'n 144 km bij en bij de Xpeng G6 Standard Range ongeveer 220 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Scenic E-Tech Standard Range aan het langste eind met 14 om 15,2 kWh/100 km; dat scheelt 1,2 kWh/100 km, ruwweg 8%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 51,19.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Xpeng G6 Standard Range heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Xpeng G6 Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault Scenic E-Tech Standard Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Scenic E-Tech Standard Range en Xpeng G6 Standard Range.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de Xpeng G6 Standard Range?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de Xpeng G6 Standard Range ±21 minuten (piek 130 vs 215 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Scenic E-Tech Standard Range haalt 430 km WLTP, de Xpeng G6 Standard Range 435 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de Xpeng G6 Standard Range ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.