Renault Scenic E-Tech vs Smart #3
Renault Scenic E-Tech Standard Range of Smart #3 Pro+: op papier 430 en 435 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de Smart #3 Pro+ (compacte SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Standard Range | Smart #3 Pro+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 60 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 435 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 163 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,91 | € 3,99 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Smart #3 Pro+ aan het langste eind met 435 om 430 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Smart #3 Pro+ voor: 28 versus 31,3 minuten, oftewel 3,3 minuten (zo'n 10%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range zo'n 144 km bij en bij de Smart #3 Pro+ ongeveer 163 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Renault Scenic E-Tech Standard Range voor: 14 versus 14,3 kWh/100 km, oftewel 0,3 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 12,57.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Smart #3 Pro+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault Scenic E-Tech Standard Range kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Scenic E-Tech Standard Range en Smart #3 Pro+.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de Smart #3 Pro+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de Smart #3 Pro+ ±28 minuten (piek 130 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault Scenic E-Tech Standard Range haalt 430 km WLTP, de Smart #3 Pro+ 435 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de Smart #3 Pro+ ongeveer € 3,99, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.