Renault Scenic E-Tech vs Mini Countryman
Met 430 en 433 km WLTP-bereik liggen de Renault Scenic E-Tech Standard Range en de Mini Countryman SE ALL4 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Standard Range | Mini Countryman SE ALL4 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 60 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 433 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 14,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 135 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,91 | € 4,18 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mini Countryman SE ALL4 aan het langste eind met 433 om 430 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 1%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault Scenic E-Tech Standard Range voor: 31,3 versus 33,7 minuten, oftewel 2,4 minuten (zo'n 7%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range zo'n 144 km bij en bij de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer 135 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 14 tegen 14,9 kWh/100 km — 1 kWh/100 km ofwel ±6% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 40,56.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Renault Scenic E-Tech Standard Range er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mini Countryman SE ALL4 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Scenic E-Tech Standard Range en Mini Countryman SE ALL4.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de Mini Countryman SE ALL4?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de Mini Countryman SE ALL4 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault Scenic E-Tech Standard Range haalt 430 km WLTP, de Mini Countryman SE ALL4 433 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 60 kWh over 430 km voor de Renault Scenic E-Tech Standard Range, 64,6 kWh over 433 km voor de Mini Countryman SE ALL4. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.