Renault Scenic E-Tech vs Mercedes-Benz EQA
Renault Scenic E-Tech Standard Range of Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC: op papier 430 en 438 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) naast de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Standard Range | Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 60 kWh | 66,5 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 438 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 45 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 102 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,91 | € 4,25 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC voor: 438 versus 430 km, oftewel 8 km (zo'n 2%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Renault Scenic E-Tech Standard Range aan het langste eind met 31,3 om 45 minuten; dat scheelt 13,8 minuten, ruwweg 31%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±144 km (bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range) tegenover ±102 km (bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 14 tegen 15,2 kWh/100 km — 1,2 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 51,62.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Scenic E-Tech Standard Range met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault Scenic E-Tech Standard Range als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Renault Scenic E-Tech Standard Range en Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ±45 minuten (piek 130 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Scenic E-Tech en de Mercedes-Benz EQA?
Volgens de WLTP-opgave 430 km tegenover 438 km — een verschil van 8 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.