Renault Scenic E-Tech vs Lynk & Co 02
Met 430 en 445 km WLTP-bereik liggen de Renault Scenic E-Tech Standard Range en de Lynk & Co 02 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Renault Scenic E-Tech Standard Range (middelgrote SUV, 2024) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Renault Scenic E-Tech Standard Range | Lynk & Co 02 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 60 kWh | 66 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 445 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 22 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 31 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 157 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,91 | € 4,15 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Lynk & Co 02: 445 tegenover 430 km — een verschil van 15 km (±3%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lynk & Co 02 voor: 29,8 versus 31,3 minuten, oftewel 1,5 minuten (zo'n 5%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range zo'n 144 km bij en bij de Lynk & Co 02 ongeveer 157 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Renault Scenic E-Tech Standard Range beter met 14 tegen 14,8 kWh/100 km — 0,9 kWh/100 km ofwel ±6% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 36,87.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lynk & Co 02 de meeste punten. Wie de Renault Scenic E-Tech Standard Range overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault Scenic E-Tech Standard Range en Lynk & Co 02.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Renault Scenic E-Tech Standard Range of de Lynk & Co 02?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Scenic E-Tech Standard Range indicatief ±31 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 130 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Renault Scenic E-Tech Standard Range haalt 430 km WLTP, de Lynk & Co 02 445 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Scenic E-Tech Standard Range ongeveer € 3,91 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.