EV-database

Renault Megane E-Tech vs Nio ET5

Renault Megane E-Tech EV60 of Nio ET5 75 kWh: op papier 450 en 456 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60Nio ET5 75 kWh
Bruikbare accu60 kWh75 kWh
WLTP-bereik450 km456 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 132 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 4,61
AandrijvingFWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 456 versus 450 km, oftewel 6 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 5 minuten (±14%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) tegenover ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 13,3 om 16,4 kWh/100 km; dat scheelt 3,1 kWh/100 km, ruwweg 19%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 130,79.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Megane E-Tech EV60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Megane E-Tech EV60 en Nio ET5 75 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de Nio ET5 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 130 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Megane E-Tech EV60 haalt 450 km WLTP, de Nio ET5 75 kWh 456 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.