EV-database

Renault Megane E-Tech vs Mini Countryman

Renault Megane E-Tech EV60 of Mini Countryman E: op papier 450 en 462 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) en de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60Mini Countryman E
Bruikbare accu60 kWh64,6 kWh
WLTP-bereik450 km462 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km14 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 144 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 3,92
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 462 tegen 450 km — 12 km ofwel ±3% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 33,7 minuten — een verschil van 2,4 minuten (±7%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Megane E-Tech EV60 zo'n 151 km bij en bij de Mini Countryman E ongeveer 144 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Renault Megane E-Tech EV60: 13,3 tegenover 14 kWh/100 km — een verschil van 0,6 kWh/100 km (±5%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 27,27 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Megane E-Tech EV60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mini Countryman E kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Megane E-Tech EV60 en Mini Countryman E.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de Mini Countryman E?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Megane E-Tech en de Mini Countryman?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 462 km — een verschil van 12 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 60 kWh over 450 km voor de Renault Megane E-Tech EV60, 64,6 kWh over 462 km voor de Mini Countryman E. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.