EV-database

Renault Megane E-Tech vs Genesis Electrified GV70

De Renault Megane E-Tech EV60 en de Genesis Electrified GV70 zitten qua bereik dicht bij elkaar (450 vs 455 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) en de Genesis Electrified GV70 (middelgrote SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60Genesis Electrified GV70
Bruikbare accu60 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik450 km455 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km17 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 219 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 4,76
AandrijvingFWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Genesis Electrified GV70 aan het langste eind met 455 om 450 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Genesis Electrified GV70 voor: 21,8 versus 31,3 minuten, oftewel 9,4 minuten (zo'n 30%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) tegenover ±219 km (bij de Genesis Electrified GV70) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Renault Megane E-Tech EV60: 13,3 tegenover 17 kWh/100 km — een verschil van 3,7 kWh/100 km (±22%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 154,46.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Genesis Electrified GV70 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis Electrified GV70 de meeste punten. Wie de Renault Megane E-Tech EV60 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault Megane E-Tech EV60 en Genesis Electrified GV70.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de Genesis Electrified GV70?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de Genesis Electrified GV70 ±22 minuten (piek 130 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault Megane E-Tech EV60 haalt 450 km WLTP, de Genesis Electrified GV70 455 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de Genesis Electrified GV70 ongeveer € 4,76, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.