EV-database

Renault Megane E-Tech vs BMW iX3

Met 450 en 461 km WLTP-bereik liggen de Renault Megane E-Tech EV60 en de BMW iX3 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) en de BMW iX3 (middelgrote SUV, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60BMW iX3
Bruikbare accu60 kWh74 kWh
WLTP-bereik450 km461 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km16,1 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 145 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 4,49
AandrijvingFWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX3 aan het langste eind met 461 om 450 km; dat scheelt 11 km, ruwweg 2%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 31,3 versus 33,4 minuten, oftewel 2,2 minuten (zo'n 6%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Renault Megane E-Tech EV60 zo'n 151 km bij en bij de BMW iX3 ongeveer 145 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 13,3 om 16,1 kWh/100 km; dat scheelt 2,7 kWh/100 km, ruwweg 17%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 114,19 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault Megane E-Tech EV60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BMW iX3 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault Megane E-Tech EV60 en BMW iX3.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de BMW iX3?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de BMW iX3 ±33 minuten (piek 130 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Megane E-Tech en de BMW iX3?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 461 km — een verschil van 11 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de BMW iX3 ongeveer € 4,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Renault Megane E-Tech en BMW iX3?

De 130- en 150-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±31 en ±33 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.