EV-database

Renault Megane E-Tech vs BMW iX2

Met 450 en 478 km WLTP-bereik liggen de Renault Megane E-Tech EV60 en de BMW iX2 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) naast de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault Megane E-Tech EV60BMW iX2 eDrive20
Bruikbare accu60 kWh65 kWh
WLTP-bereik450 km478 km
Verbruik (berekend)13,3 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 31 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 151 km± 148 km
Thuisladen per 100 km€ 3,73€ 3,81
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW iX2 eDrive20 beter met 478 tegen 450 km — 28 km ofwel ±6% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 31,3 tegen 33,9 minuten — 2,6 minuten ofwel ±8% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) tegenover ±148 km (bij de BMW iX2 eDrive20) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault Megane E-Tech EV60 aan het langste eind met 13,3 om 13,6 kWh/100 km; dat scheelt 0,3 kWh/100 km, ruwweg 2%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 11,13.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de BMW iX2 eDrive20 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault Megane E-Tech EV60 en BMW iX2 eDrive20.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault Megane E-Tech EV60 of de BMW iX2 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault Megane E-Tech EV60 indicatief ±31 minuten en bij de BMW iX2 eDrive20 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Renault Megane E-Tech en de BMW iX2?

Volgens de WLTP-opgave 450 km tegenover 478 km — een verschil van 28 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73 en met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.