EV-database

Renault 4 E-Tech vs Leapmotor C10

Met 409 en 420 km WLTP-bereik liggen de Renault 4 E-Tech 52 kWh en de Leapmotor C10 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) en de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 4 E-Tech 52 kWhLeapmotor C10
Bruikbare accu52 kWh69,9 kWh
WLTP-bereik409 km420 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)100 kW84 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 56 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 78 km
Thuisladen per 100 km€ 3,56€ 4,66
AandrijvingFWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Leapmotor C10 aan het langste eind met 420 om 409 km; dat scheelt 11 km, ruwweg 3%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault 4 E-Tech 52 kWh beter met 35,2 tegen 56,4 minuten — 21,1 minuten ofwel ±38% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh) tegenover ±78 km (bij de Leapmotor C10) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 12,7 om 16,6 kWh/100 km; dat scheelt 3,9 kWh/100 km, ruwweg 24%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 165,01 verschil.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault 4 E-Tech 52 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault 4 E-Tech 52 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Leapmotor C10 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Renault 4 E-Tech 52 kWh en Leapmotor C10.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 4 E-Tech 52 kWh of de Leapmotor C10?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Leapmotor C10 ±56 minuten (piek 100 vs 84 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault 4 E-Tech 52 kWh haalt 409 km WLTP, de Leapmotor C10 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56 en met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh, 69,9 kWh over 420 km voor de Leapmotor C10. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.