EV-database

Renault 4 E-Tech vs Kia EV6

Met 409 en 424 km WLTP-bereik liggen de Renault 4 E-Tech 52 kWh en de Kia EV6 GT in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) en de Kia EV6 GT (middelgrote SUV, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 4 E-Tech 52 kWhKia EV6 GT
Bruikbare accu52 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik409 km424 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km18,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 204 km
Thuisladen per 100 km€ 3,56€ 5,11
AandrijvingFWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Kia EV6 GT beter met 424 tegen 409 km — 15 km ofwel ±4% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Kia EV6 GT: 21,8 tegenover 35,2 minuten — een verschil van 13,4 minuten (±38%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh) tegenover ±204 km (bij de Kia EV6 GT) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Renault 4 E-Tech 52 kWh beter met 12,7 tegen 18,3 kWh/100 km — 5,5 kWh/100 km ofwel ±30% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 232,71.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV6 GT de meeste punten. Wie de Renault 4 E-Tech 52 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Renault 4 E-Tech 52 kWh en Kia EV6 GT.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. ANWB — Elektrisch rijden
  2. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  3. Milieu Centraal — Elektrische auto

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 4 E-Tech 52 kWh of de Kia EV6 GT?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de Kia EV6 GT ±22 minuten (piek 100 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault 4 E-Tech 52 kWh haalt 409 km WLTP, de Kia EV6 GT 424 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56 en met de Kia EV6 GT ongeveer € 5,11, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh, 77,4 kWh over 424 km voor de Kia EV6 GT. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.