EV-database

Renault 4 E-Tech vs BMW iX

De Renault 4 E-Tech 52 kWh en de BMW iX xDrive40 zitten qua bereik dicht bij elkaar (409 vs 425 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) naast de BMW iX xDrive40 (grote SUV, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkRenault 4 E-Tech 52 kWhBMW iX xDrive40
Bruikbare accu52 kWh71 kWh
WLTP-bereik409 km425 km
Verbruik (berekend)12,7 kWh/100 km16,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 122 km± 139 km
Thuisladen per 100 km€ 3,56€ 4,68
AandrijvingFWDAWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX xDrive40 voor: 425 versus 409 km, oftewel 16 km (zo'n 4%) verschil.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW iX xDrive40 beter met 32,1 tegen 35,2 minuten — 3,2 minuten ofwel ±9% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±122 km (bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh) tegenover ±139 km (bij de BMW iX xDrive40) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Renault 4 E-Tech 52 kWh voor: 12,7 versus 16,7 kWh/100 km, oftewel 4 kWh/100 km (zo'n 24%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 167,66 verschil.

Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW iX xDrive40 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Renault 4 E-Tech 52 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Renault 4 E-Tech 52 kWh en BMW iX xDrive40.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Renault 4 E-Tech 52 kWh of de BMW iX xDrive40?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh indicatief ±35 minuten en bij de BMW iX xDrive40 ±32 minuten (piek 100 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Renault 4 E-Tech 52 kWh haalt 409 km WLTP, de BMW iX xDrive40 425 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56 en met de BMW iX xDrive40 ongeveer € 4,68, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 52 kWh over 409 km voor de Renault 4 E-Tech 52 kWh, 71 kWh over 425 km voor de BMW iX xDrive40. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.