Porsche Taycan: Turbo vs 4S
De Porsche Taycan Turbo en de Porsche Taycan 4S zitten qua bereik dicht bij elkaar (630 vs 642 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) en de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan Turbo | Porsche Taycan 4S |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 97 kWh |
| WLTP-bereik | 630 km | 642 km |
| Verbruik (berekend) | 15,4 kWh/100 km | 15,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 320 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 21 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 322 km | ± 328 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,31 | € 4,23 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Porsche Taycan 4S voor: 642 versus 630 km, oftewel 12 km (zo'n 2%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd ontlopen de twee elkaar niets: beide noteren 20,5 minuten. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Taycan Turbo zo'n 322 km bij en bij de Porsche Taycan 4S ongeveer 328 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Porsche Taycan 4S beter met 15,1 tegen 15,4 kWh/100 km — 0,3 kWh/100 km ofwel ±2% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 12,09.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Porsche Taycan 4S als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Porsche Taycan Turbo niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Porsche Taycan Turbo en Porsche Taycan 4S.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan Turbo of de Porsche Taycan 4S?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan Turbo indicatief ±21 minuten en bij de Porsche Taycan 4S ±21 minuten (piek 320 vs 320 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Taycan en de Porsche Taycan?
Volgens de WLTP-opgave 630 km tegenover 642 km — een verschil van 12 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31 en met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.